Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë në një lidhje live me emisionin “Zonë e Lirë”, ku ka folur mbi situatën e koronavirusit në vend. Fillimisht Berisha ka treguar se periudhën e izolimit e ka kaluar në shtëpinë e tij, ku edhe jeton me bashkëshorten.

“Gjithë kohën e kam kaluar në shtëpinë time, nuk kam dalë asnjë ditë. Dal në verandë dhe kuotën time të përditshme të 10 mijë hapave e bëj çdo ditë, kam një pistë vrapi në shtëpi”, ka thënë Berisha.

Advertisements

I pyetur nëse kishte frikë, ish-kryeministri tha se ishte pajtuar me vd ekjen por gjithsesi ruhej dhe zbatonte të gjitha rregullat.

“Absolutisht nuk kam frikë. Ruhem dhe respektoj me rigorozitet të madh vetëkarantinën për t’u mbrojtur nga një armik i egër siç është Covid-19. Burri s’duhet të jetë kurrë pishman me vde kë, se të gjithë jemi vde katarë. Unë nuk kam frikë. Por ruhem,”-u shpreh Berisha.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP