Belgjika ka shënuar numrin më të lartë të vdekjeve.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 496 persona duke e çuar kështu numrin e viktimave në 3.019.

Advertisements

Ministria e Shëndetësisë në Belgjikë ka raportuar se 24 orët e fundit në vend janë shtruar në spital 462 persona, ndërsa janë shëruar 404 persona.

Në deklaratë thuhet që numri i njerëzve në kujdesin intensiv është pakësuar me 7 persona duke rënë në 1.278 persona, ndërsa numri i personave të shtruar ne spital është gjithsej 5.610.

Kujtojmë që deri më tani në Belgjikë 3.019 persona kanë humbur jetën, ndërsa 26.667 janë të infektuar.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP