Pas disa ditëve në qetësi, rikthehen rastet pozitive me Covid 19 në qytetin verilindor të Kukësit. burime bëjnë me dije se në 24 orët e fundit ka rezultuar pozitiv një person, i cili është punonjës i policisë së Shtetit.

Të njëjtat burime bëjnë me dije për Faxëeb.al se efektivi i policisë ndodhen në karantinë që prej një jave, pasi kishte pasur kontakte me personat e prekur më herët në Kukës.

Me këtë rast numri i të prekurve në qytet shkon në 12, ndërkohë që raste ka pasur më herët dhe në Tropojë dhe në Has, por që ditët e fundit, duket të jetë ndalur përhapja.

Deri dje në vendin tonë ishte 663 numri total i të prekurve me Covid 19, ndërmjet tyre 385 janë të shëruar, ndërsa ka një ulje të ndjeshme të personave që kërkojnë ndihmë në spitale.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP