Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është rikthyer në spital pasi kaloi tre netë në kujdesin intensive. Lajm e ka konfirmuar për mediat zyra e tij, të cilët gjithashtu konfirmuan se kryeministri po përparonte me hapa pozitivë.

Lajmin e mirë e ka marrë dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds, e cila ka shprehur vlersimin e saj për të gjitha bluzat e bardha. Ajo ka postuar një foto ylberi dhe disa emoji me duartrokitje.

Advertisements

Ylberi është bërë një simbol për të gjithë mjekët dhe infermierët që po trajtojnë të gjithë pacientët me koronavirus.

Johnson u dërgua në spital të delën pasi simptomat e tij u përkeqësuan. Ai u transferua në terapi intensive të hënën në mbrëmje, megjithatë nuk ka përdorur ventilator. Johnson rezultoi pozitiv me koronavirus në 27 Mars, por vazhdoi të punojë nga shtëpia duke inf ektuar edhe të fejuarën shtatzënë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP