Pëson një rritje të lehtë numri i vik timave të prekur me koronavirus në Itali. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 610 persona.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Mbrojtja Civile italiane, edhe numri i rasteve të reja të të infektuarve me Covid-19 është rritur në 4,204.

Advertisements

Ditën e djeshme italia raportoi 3,836 raste të reja me Covid-19 dhe 542 vik tima.

Numri total i të prekurve me koronavirus në Itali shkon në 143,626. Ndërsa numri i të prekurve me koronavirus që kanë ndërruar jetë në Itali shkon në 17,669.

Po ditën e sotme, numri i mjekëve dhe infermierëve që kanë humbur jetën ka shkuar në 100.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP