Sot ka qenë një ditë shpresëdhënëse për shtetin fqinj pasi gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga Covid-19.

Po kështu një bilanc i mirë mund të thuhet edhe për të infektuarit pasi gjatë 24 orëve të fundit në Greqi kanë rezultuar pozitiv vetëm 7 persona.

Në total numri i të infektuarve ka shkuar në 2408 persona, ndërsa mësohet se është ulur numri i pacientëve që janë në terapi intensive.

Gjithsej në të gjithë Greqinë janë kryer rreth 60 mijë testimi për Covid-19.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP