Kina ka shënuar sërish rritje të rasteve me COVID-19.

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë njofton se 46 persona u diagnostikuan së fundmi me koronavirus, 42 prej të cilëve ishin udhëtarë nga jashtë, pas hapjes së kufijve.

Advertisements

Autoritetet sqarojnë se pjesa më e madhe e të të infektuarve janë raste të importuara dhe asimptomatikë.

Situata më problematike raportohet në provincën Heilogjiang.

Në këtë provincë vetëm ditën e fundit hynë 22 persona të infektuar.

Advertisements

Kujtojmë se numri i personave të prekur nga COVID-19 në Kinë ka shkuar në 81 953, ndërsa regjistrohen 3339 vik tima.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP