Britania e Madhe ka regjistruar një tjetër bilanc negativ përsa i përket numrit të të infektuarve dhe vik timave nga covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 881 (-57) të vd ekur si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 7978 numrin total të jetëve të humbura.

Advertisements

Rastet e reja janë 4344, me një numër total prej 65.077 të infektuarish. Deri më tani Britania ka arritur ta “shmangë” bilancin e errët prej më shumë se 1000 vik timash në ditë, gjë që ka ndodhur vetëm në Francë e SHBA.

Në Angi, në 24 orët e fundit kanë vd ekur 765 persona, mes moshës 24-103 vjeç, ndërsa 116 të tjerë u regjistruan në Skoci, Uells dhe Irlandë e Veriut./newsbo mb

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP