Foto Claudio Furlan/LaPresse 26 Marzo 2020 Pavia (Italia) cronaca L’ospedale San Matteo di Pavia durante l'emergenza coronavirus Nella foto: il reparto di terapia intensiva Photo Claudio Furlan/LaPresse 26 March 2020 Pavia (Italy) news The San Matteo hospital in Pavia during the coronavirus emergency Pictured: the intensive care unit

Numra që flasin për një virus të pamëshirshëm, ku mes bluzave të bardha në Itali, deri më tani që nga nisja e pandemisë së Covid-19, kanë humbur jetën 100 mjekë.

Zgjatet lista e viktimave mes mjekëve në këtë të enjte 9 prilli, duke u shtuar edhe katër të tjerë.

Advertisements

Bëhet fjalë për Mario Zennaro, Tashin Khrisat, Mario Rossi dhe Samar Sinjab, mjekë të cilët asistonin të prekurit nga Covid-19 të izoluar në shtëpi.

Kjo shifër u komunikua nga Federata e Urdhrit të Mjekut në shtetin fqinj, (Fnomceo), në një deklaratë për mediat, në atë që duket si një buletin lufte me gjithnjë e më shumë të vdekur.

Ndërkohë në Itali kanë humbur jetën edhe 26 infermierë, teksa në total numri i të infektuarve mes mjekëve, infermierëve dhe personelit shëndetësor ka shkuar në e 6.549 raste pozitive.

Advertisements

Në Itali numri total i viktimave ka shkuar në 17.669, ndërsa i të prekurve në 139.422.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP