Ministria e Shëndetësisë tha sot se dy nga pesë të inf ektuarit me koro navirus që u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit janë nga Kavaja.

Sipas Panoramës, ata janë babë e bir, 83 vjeçar dhe 42 vjeçar.

Advertisements

Djali ishte kthyer nga Italia dhe më pas është vetëkarantinuar në banesë. Mësohet se ata kanë qëndruar në karantinë, por kanë pasur simptoma.

ISHP u ka bërë testin duke konstatuar se ishin pozitivë. Dy burrat ndodhen tani në Infektiv.

5 raste të reja me COVID-19:
– 3 prej të cilëve shtetas Italian që ndodhen aktualisht në Shqipëri
– Një 80 vjeçar dhe nje 42-vjeçar nga Kavaja

Advertisements

Deri në këto momente testuar 697 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 64 raste:

• Tiranë 45 qytetarë
• Durrës 5 qytetarë

• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë

• Fier 6 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë

• Kavajë 2 qytetar

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP