Ka shkuar në pesë numri i rasteve të personave të prekur ngë koronavirusi në qytetin e Vlorës.

Gazetari i Panorama raporton se rasti më i fundit është ai i një gruaje 70 vjecare nga fshati Poro, e cila u nis mbrëmë me urgjencë në Infektiv.

Advertisements

“Burrë e grua erdhën nga Italia ne date 8 mars. Kane ardhur nga zona e Lombardise dhe kane qene ne survejim nga institucionet e shendetsise ne Vlorë. Pak dite me pare kane telefonuar 127, por nuk kane patur shenja te renda dhe testi I nxori negativë, pra pa virusin. Dje kane telefonuar serish dhe pas testit gruaja ka rezultuar positive, ndersa burri nuk ka rezultuar I prekur me virus”- raporton gazetari I “Panorama”.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements