Foto ilustruese

Italia regjistron në ditë qindra të vd ekur prej koronavirusit, por kjo nuk i ka ndaluar të gjallët që të argëtohen. Një çift është kapur duke bërë se ks në një makinë, në një prej rrugëve të Milanos duke shkelur rregullat e vetë-karantinimit.

Të ndaluarit nga Policia ishin një burrë 23-vjeçar egjiptian dhe gruaja 40-vjeçare tuniziane, megjithatë nuk është vendosur ende se si do të ndëshkohen.

Advertisements

Për shkak të gjendjes së vështirë në të cilën gjendet vendi për shkak të koronavirusit, italianët lejohen të dalin nga shtëpia vetëm për të blerë ushqim apo edhe për të punuar nëse e kanë të domosdoshme.

COVID-19 është përhapur në të gjithë botën. Numri i vik timave rritet nga dita në ditë dhe deri më tani në rang global kanë hu mbur jetën 7,989 dhe të prekur aktualisht janë 198,730 të tjerë. Ndërsa 82,779 persona kanë fituar betejën me koronavirusin. Në Kinë ka shkuar në 3,237 numri i vik timave. Po kështu, një nga vendet më prekura është edhe Italia, pasi aty kanë hu mbur jetën 2978 persona./dosja

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP