Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka lajmeruar se nderhyrjet kirurgjikale urgjente dhe ai i patologjive malinje do te zhvendoset ne Spitalin e Tr aumes dhe aty do te sherbejne edhe mjeke e anesteziste te Spitalit Universitar Nene Tereza.

‘Sot kemi vendosur që për të lehtësuar kapacitetet e QSUT, shërbimi i ki rurgjisë së urgjencës dhe për patologjitë malinje, konkretisht pavionet 1.2 dhe urologjia transferohen te T rauma nga e premtja, e kësaj ave, 20 mars.

Advertisements

Spitali i Tr aumes do mbështet edhe nga kirurgët anestezistët e radiologët e QSUT.

Tansporti i cdo urgjence do kryhet përmes 127 nga urgjenca kombëtare”.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP