Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se ka rezultuar negativ dhe testi i dytë i të in fektuarit që ishin kontakti i parë i pacientit 0.

Nëse do të konfirmohet përfundimisht se, ky pacient nuk rezulton më i p rekur nga coronavirus, atëherë ai do të bëhet personi i parë që shërohet nga ky v irus vd ekjeprurës në vendin tonë.

Advertisements

Personi në fjalë është babai i 31-vjeccarit të kthyer nga Firence, i cili përveçse rezultoi vetë i prekur, in fektoi ndër të tjerë dhe babanë e tij dhe disa persona me të cilët kishte pasur kontakt.

Znj. Manastirliu tha se pavarësisht këtij lajmi të mirë, po merren masa për shtimin e kapaciteteve në spitale për shtrimin e të prekurve nga COVID-19.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP