Pas gati dymbëdhjetë orëve Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin për mosbesim ndaj qeverisë së Albin Kurtit.

Me 82 vota për dhe 32 vota kundër dhe një abstenim mocioni ka kaluar, raporton arbresh.info.

Zyrtarisht qeveria Kurti llogaritet e shkarkuar.

Tani me Kushtetutën e Kosovës, presidenti Hashim Thaçi duhet t’ia japë partisë së parë 15 ditë kohë të paraqesë kandidatin për kryeministër.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP