Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar pas vendimit të qeverisë për faljene kamatvonesave.

Kryeministri Edi Rama njoftoi se falja e kamatvonesave është një prej masave të qeverisë për të përballuar pasojat ekonomike nga koronavirusi. Mbi 200 mijë abonentë do të përfitojnë nga falja përgjithmonë e kamatvonesave.

Advertisements

Ndërsa OSHEE njofton se: “Falja e kamatvonesës vlen per klientin familjar dhe biznesin e vogël”.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP