Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme iu ka bërë thirrje qytetarëve të evitojnë çdo lëvizje. Po ashtu në postimin e bërë nga MEPJ janë publikuar edhe numrat në dispozicion të qytetarëve në raste emergjence.

Nëse keni nevojë për ndihmë apo informacion, telefononi në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat. Në MEPJ: kontakt-emergjence: tel: +355 (0) 42345981 – mund të kontaktoni: 08:00-22:00 Mobile: +355 (0) 675062600 – mund të kontaktoni: 08:00-20:00. Vetëm sms ose ëhatsapp” – nga ora 20:00-08:00” thuhet në njoftimin e MEPJ-së.
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka publikuar gjithashtu në ndihmë të shqiptarëve në botë edhe numrat e kontaktit të emergjencave të përfaqësive tona në vende të ndryshme jashtë Shqipërisë.

Advertisements

Përfaqësia Nr. Emergjence:

ABU-DHABI +971 58 570 5112

ANKARA +905495611985

Advertisements

ATHINË +30 694165 8183

BEOGRAD 00 381 63 30 95 98

BERLIN 0049 1798215905

BERNË +41774099729

BRATISLAVË 00421 904 801 391/ 00421 944 223 941

BRAZIL 55 61 99114 6568

BUDAPEST +36 30 201 3676

BUKURESHT +40784932223

HAGË 0031616275159

IZRAEL 00972 (0) 54 904 2813

KAJRO 201060300388

KATAR +97470277222

KANBERA + 61 450 977 145

KOPENHAGEN +4591636640

KUVAJT 96594048219

LONDËR +44 (0) 75 18662630

MADRID +34 606 376 830

MOSKË +7 929 968 05 38

OTAVË +1 613 864 7575

PARIS +33 1 47 23 31 51

PEKIN +86 13810476221

PODGORICË 38267288757

PRAGË +420 775 041 553

PRISHTINË 00383 45 618 618

RIAD +966501905586 /966532405751

ROMË +39 3420498192

SHKUP 38975376896

SLLOVENI 38631240760

SOFJE +359 89 4311493

STOKOLM +46 73 57 42 350

TOKIO 03-3543-6861

VARSHAVË +48 501194910

VATIKAN +39 06 39721599

VJENË +00436767886324

WASHINGTON +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

ZAGREB 00385 91 53 07 477

KONSULLATA BARI +39 080 2055842

KONSULLATA JANINË 0030-6947072353

KONSULLATA MILANO +39 3497834666

KONSULLATA MYNIH +4915237913997

KONSULLATA SELANIK 0030 6983661224

KONSULLATA STAMBOLL 00905396566219

MISIONI BE BRUKSEL 0032485401237

MISIONI GJENEVË +41 79 151 85 04/+4122 7311143

MISIONI NATO +32 2 707 2782

MISIONI OKB NJU JORK +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

MISIONI OSBE-VJENË +43 1 328 8710

MISIONI STRASBURG +33 3 88 36 02 06

MISIONI UNESCO +33 (0) 1 45 68 32 44 +33 (0) 6 15 63 09 67

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP