Zëvendës Ambasadori britanik në Hungari ka vdekur pasi u prek nga koronavirusi.

Steven Dick, 37 vjeç, ndërroi jetë dje (24 mars) pasi rezultoi pozitiv me covid-19. Dick u bë Zëvendës Shefi i Misionit në Ambasadën Britanike Hungari në Dhjetor 2019.

Në një deklaratë, prindërit e tij Steven dhe Carol Dick thanë: Steven ishte një djalë dhe nip shumë i dashur. Ai ishte i sjellshëm, gazmor dhe bujar./newsbo mb

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP