Tani që Koronavirusi ka shpë rthyer dhe futbolli eshte pezulluar, shumë klube pritet të kenë probleme me financat pasi nuk iu hyjnë të ardhura.

Megjithatë një gjest shumë i mirë vjen nga Gjermania, më saktë nga lojtarët e skuadrës së Gladbah.

Advertisements

Futbollistët kanë refuzuar të marrin rrogat e tyre, në mënyrë që ato të shkojnë për punëtorët e klubit, që i kanë më shumë të nevojshme dhe për të ndihmuar skuadrën e tyre që të mos ketë probleme.

Një gjest me të vërtetë ky i madh, që do të dëshironin shumë klube t’iu ndodhte, duke ditur që rrogat e futbollistëve në kohët e sotme janë të larta.

PANORAMASPORT.AL

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP