Princi Charles ka rezultuar pozitiv për koronavirusin.

Clarence House konfirmoi se mbreti 71-vjeçar ishte diagnostikuar me sëmundjen COVID-19 në një deklaratë të lëshuar këtë mëngjes.

Advertisements

Trashëgimtari i fronit thuhet se ka shfaqur “simptoma të buta”, por “përndryshe mbetet në shëndet të mirë”, dhe është vetë-izoluar në Skoci me Dukeshën e Cornwall – i cili ka provuar negativ.

“Princi i Uellsit ka testuar pozitiv për koronavirusin”, thuhet në deklaratë.
“Ai ka shfaqur simptoma të buta por përndryshe mbetet në shëndet të mirë dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht.

“Dukesha e Cornwall gjithashtu është testuar, por nuk ka virus. Në përputhje me këshillat qeveritare dhe mjekësore, Princi dhe Dukesha tani janë duke u izoluar në shtëpi në Skoci.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP