Home Lajme Tashmë plot 117 vende, Pavarësia e Kosovës njihet edhe nga një tjetër shtet

Tashmë plot 117 vende, Pavarësia e Kosovës njihet edhe nga një tjetër shtet

0
Tashmë plot 117 vende, Pavarësia e Kosovës njihet edhe nga një tjetër shtet

Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës! Kjo e rëndit këtë shtet ishullor në Detin e Karaibeve në vendin e 117 që njeh pavarësinë e Kosovës. Njohja e Kosovës nga Xhamajka duket se është rezultat i drejtpërdrejtë i punës dhe lobimit të kongresmenit Eliot Engel, i cili njihet për miqësinë dhe afeksionin që ai ka ndaj shqiptarëve. Ky lajm është konfirmuar nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili përshëndeti njohjen e shteti të tij dhe shprehu vlerësimet për kongresmenin Engel.

Edhe ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj tha se njohja e Kosovës nga një tjetër shteti forcon rolin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Advertisements

Më 17 shkurt Kosova festoi 12 vjetorin e pavarësisë dhe njohja e saj nga Xhamajka vetëm pak ditë më pas, vjen si një dhuratë e bukur për të.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP