Videoja e 9-vjeçarit australian i cili v uan nga nan izmi, teksa i kërkonte nënës së tij një li tar që të vetëvr itej pasi shokët e shkollës e tall nin, ka bërë xhiron e botës.

Fill pas videos, shumë persona të famshëm (ose jo) janë solidarizuar me djalin e vogël dhe i kanë ofruar mbështetje. Madje në rrjete sociale ka nisur dhe një fushatë solidarizuese në formë mbështetëse për të.

Së fundmi 9-vjeçarit i ka dalë në mbrojtje motra e tij, Guyala. Bukuroshja është një modele dhe në profilin e saj në “Instagram” ndiqet nga më shumë se 20 mijë ndjekës. Guyala është mjaft aktive në rrjet dhe shpesh shihet teksa poston foto me vëllanë e saj, Quaden. Foton e fundit të postuar ajo ia ka dedikuar plotësisht atij.

“Në dja ll ata që ta llin dhe urr ejnë! Ti je fëmija më i zgjuar, më i fortë dhe më i ëmbël që njoh! Ti nuk je vetëm, ne jemi këtu për ty vëllaçko”, shkruan Guyala.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP