Zëvendësministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, është su lmuar në një kafene të Prishtinës.

Zyrtari i lartë i qeverisë Kurti ka ndërhyrë pasi pa një person duke rra hur në shitës ambulant në ambientet e barit.

Por pas ndërhyrjes është përfshirë edhe vetë në përp lasje fizike, duke u qël luar me kokë edhe nga një i ri, ndërkohë që gjithë momenti është xhiruar nga kamerat. Sveçla ka telefonuar menjëherë Policinë e Kosovës dhe agresorët janë larguar menjëherë.

Mësohet se në momentin e përplasjes ai ka qenë në shoqërinë e Alban Krasniqit, bashkëshorti i Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu./dosja

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP