Një trup i pajetë është gjetur mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Llabjan të Pejës.

Ngjarjen e ka konfirmuar edhe policia vendore dhe pas hetimeve te para ka rezultuar se vi ktima eshte identifikuar si shtetasi Qerim Kelmendi.

Trupi i tij, sipas burimeve, është ekz ekutuar me disa p lumba e pastaj është djegur.

Lajmin për vr asjen e këtij personi e ka konfirmuar për Express prokurori i Pejës, Agim Kurmehaj. “Jemi duke i zhvilluar hetimet. Edhe ne e kemi informatën se trupi i pajetë i këtij personi është dj egur. Shumë shpejt do sjellim detaje të tjera”, ka deklaruar Kurmehaj.

Mësohet se Kelmendi është v rarë mbrëmë në fshatin e tij rreth mesnatës. Qerim Kelmendi është vëllai i Ibrahim Kelmendit, ish-anëtarit të Lëvizjes Popullore të Kosovës.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP