Një 26-vjeçar i cili lëvizte me armë zjarri pa leje është arr estuar këtë mëngjes në Durrës.

Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet G.M. banues në Durrës, të cilit gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjetën dhe sekuestruan një ar më zjarri tip “TT”, disa fis hekë, si dhe 2 kapele me mbishkrimin policia.

I riu është arr estuar në flagrancë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Ar mëmbajtja pa leje”, “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikm të dokumenteve”.

26-vjeçari rrezikon të dën ohet deri në 7 vjet.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP