Myku ne goje eshte nje problem qe prek femijet dhe te moshuarit.

Ai perhapet nga nje kerpudhe qe mbin ne mukozen e gojes dhe ndryshe mund te konsiderohet edhe si infeksion.

Nje gje qe mund te beni eshte:

Sodë buke

Ky përbërës përmban veti dezinfektuese dhe antimykotike që ndihmojnë në neutralizimin e kërpudhës Candida albicans.

Si përdoret?

Shkrini gjysmë luge sodë buke në një gotë me ujë të ngrohtë.

Përdoreni këtë lëng për të bërë gargarë për 2 minuta.

Në fund pështyjeni lëngun dhe përsëriteni këtë procedurë dy herë në ditë derisa të përmirësoheni.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP