Griseld Kola, 22 vjecari nga Burreli i njohur me emrin e artit Grido ka publikuar diten e djeshme nje projekt muzikor ku flet per tematikat dhe problematikat koherente qe po kalon vendi yne! Raperi i njohur i cili numeron mbi 10 projekte te suksesshme ka sulmuar hapur qeverisjen e Kryeministrit dhe ju ka bera apel kolegeve te mos kene frike te flasin sepse nuk duhet te mendojn qe pjata e tyre eshte plot por qe pjata e shume shqipetareve eshte bosh!

Ne kengen e tij ai prek edhe Federaten e Futbollit duke i quajtur te korruptuar dhe qe kerkojne para qe talentet te veshin fanellen tone, “dikur o sa mir tani medet me qen Shqiptar” eshte nje nga shprehjet ironike qe raperi tregon ne kenge! I larguar nga vendi qe ne moshe te re ai tashme banon ne londer ku tregon qe muziken e sheh si nje “arme” per tu shprehur kundra sistemit qe po shkel dhe blen per nje thes miell njerezit.

Nder te tjera ai flet edhe per Termetin qe goditi vendin tone nje pjese shum e ndjeshme e kenges, per keqperdorimin e ndihmave dhe per cdo njeri qe ishte i gatshem te ndihmonte! Nuk mund te ndryshojme boten por ndryshimi fillon nga vetja jone. Shpresojme qe te tilla kenge dhe fjale te motivojne sadopak secilin prej nesh qe me e pakta qe mund te beje eshte te kerkoje te drejten themelore te tij, pa pasur frike nga asgje dhe askush!

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP