Rritet numri i personave të prekur nga koronavirusi në Itali. Sipas autoriteteve shëndetësore, numërohen 400 pacientë të in fektuar me virusin e rr ezikshëm.

Sipas mediave italiane, një grua shtatzënë e prekur nga koronavirusi, ka sjellë në jetë fëmijën e saj pa probleme. Nga analizat ka rezultuar se foshnja nuk është e in fektuar.

Në Itali ka shkuar në 12 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Vi ktima e fundit është një burrë 70-vjeçar nga Emilia-Romagna.

Ndërkohë, Senati italian ka miratuar dekretin për shpalljen e gjendjes së emergjencës në vend për shkak të koronavirusit. Dekreti u miratua me 462 vota pro dhe 2 kundër.

Dekreti i gjendjes së emergjencës ndalon organizimin e aktiviteteve të ndryshme në vende publike apo private, pezullimin e mësimit, mbylljen e vendeve turistike të tilla si muzeumet etj. /tvklan

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP