Një person është vr arë me ar më zja rri pranë një lokali te zona e “Astirit” në Tiranë.

Sipas të dhënave paraprake, ngjarja e rëndë ka ndodhur në një nga lokalet e shumta në zonën e “Astirit” të “Unaza e Re”.

Sipas dësh mitarëve, autori ka qël luar me ar më zja rri rreth 3-4 herë drejt një personi, i cili ka rënë në tokë. Vi ktima është Vilson Tafçiu, 28-vjeç, raporton Newsb omb.al.

Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Informacion paraprak nga policia:

Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është pla gosur me ar më zj arri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vd ekjen.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë rrethimin e zonës në një perimetër të gjerë.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arre stimin e autorëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP