Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Fenerbahce.

Sulmuesi nga Kosova dhuroi një asist dhe shënoi një gol në fitoren 0-2 të Fenerbahce në transfertë kundër Gaziantep.

Në minutën e 51-të, Muriqi ndodhet në krahun e djathtë, aty ku kroson në mënyrë të shkëlqyer për Max Kruse, i cili shënon me kokë.

Në minutën e 92-të, Muriqi shënon një gol shumë të bukur me të djathtën, duke mposhtur portierin vendas në shtyllën e parë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP