Michael Schumacher mbushi 51 vjeç dhe kompania gjigante e makinave Ferrari publikoi një postim me urime për kampionin gjerman.

Në postim shkruhet:

Jemi të gjithë me ty. Shumë urime Michael”.

Ky postim i Ferrari u nda në rrjetet sociale në 3 janar, bashkë me urimin për ditëlindjen e 51-të të Schumacher.

Në këtë formë shtëpia e makinave ku piloti gjerman u shpall disa herë kampion, i shpreh mbështetjen pas aksidentit të ndodhur në 29 dhjetor 2013, teksa ishte duke bërë ski në Meribel të Francës.

Bota e Formula 1 nuk e ka harruar Schumin, duke bërë që shumë të pasionuar pas makinës së kuqe, të mos i kursejnë urimet për pilotin.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP