Elisabeta Meta, 41-vjeçe.

Është ky identiteti i gruas nga Saranda që u shfaq mbrëmë në videon e Fiks Fare duke rra hur bar barisht të bijën vetëm 13-vjeçe.

Ngjarja u de noncua nga njerku i vogëlushes dhe bashkëjetuesi i 41-vjeçares.

Meta u shoqërua mbrëmë afër mesnatës në polici dhe po mbahet në ambientet e komisariatit ende.

Në polici është thirrur edhe njerku si dhe vajza minorene e cila është marrë në pyetje në praninë e psikologëve.

Ndërkaq, historia e Elisabeta Metës e cila është nënë e dy fëmijëve, kishte shkuar më herët, konkretisht në shtator të 2019-ës në dyert e gjykatës por kjo e fundit e pa të arsyeshme të rrë zonte urdhrin e mbrojtjes.

Në procesin gjyqësor, njerku ka paraqitur një USB ku tregohet dhu na e gruas ndaj vajzës së mitur dhe ndaj tij. Në gjykatë u pyet edhe vajza e mitur, e cila tha se e ëma e ka qël luar me shpulla. Për këto “shpulla” gjykata vendosi se janë “e drejta e saj prindërore”.

Çështja, mëson newsbo mb.al u shqyrtua pikërisht nga gjyqtarja Suela Xhani e cila mesa duket nuk e ka studiuar mirë të drejtën prindërore.

Ndërkaq, mësohet se Elisabeta Meta, dhu nuesja e cila u shfaq në video edhe duke folur me një fjalor ordiner, nuk e ka ‘frenuar’ gjuhën as në komisariatin e Sarandës dhe ka shpërthyer në të shara.

Shpresojmë se këtë herë organet e drejtësisë do e shqyrtojnë me kujdes rastin e kësaj dhu ne të pashembullt në familje./newsbo mb.al

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP