Fill pas vendimit të opozitës për të mandatuar dy përfaqësuesit e tyre për të ulur në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi në emër të PD dhe Petrit Vasili në emër të LSI-së nuk kanë humbur kohë.

Ata i janë bashkuar sot tryezës së rrumbullakët, ku pala tjetër është Damian Gjiknuri, bashkëkryetar i Komisionit të Posacëm dhe Rudina Hajdari.

Në fotot e realizuara nga LSA, nuk ka munguar shtrëngimi i duarve me “kundërshtarin’ politik, Damian Gjiknuri.

Po ashtu bie në sy dhe ftohja me Rudina Hajdarin, e cila në foto duket që mban qëndrim karshi ish-kolegëve të opozitës.

Kushtet e opozitës

3 kërkesat e përfaqësuesve të opozitës në takimin e orës 13.00 për reformën zgjedhore

Miratimi pa ndryshime nga komisioni dhe Parlamenti i produktit konsensual të tryezës politike.

Ora 13:00 Ne kuader te dialogut per garantimin e nje konsensusi sa me te gjere ne procesin e reformes zgjedhore, diten e sotme ora 13:00, ne mjediset e Pallatit te Kongreseve zhvillohet nje tryeze ne te cilen marrin pjese:

DAMIAN GJIKNURI

(Bashkekryetar i Komisionit te Posaçem per Reformen Zgjedhore/Perfaqesues i Partise Socialiste)

OERD BYLYKBASHI

(Perfaqesues politik i Partise Demokratike)

RUDINA HAJDARI

(Bashkekryetare e Komisionit te Posaçem per Reformen Zgjedhore/Perfaqesuese e opozites parlamentare)

PETRIT VASILI

(Perfaqesues politik i Levizjes Socialiste per Integrim)

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP