Disa raketa kanë go ditur një bazë ajrore amerikane në Irak.

Trupa të shumta amerikane qëndrojnë në atë bazë në veri të Bagdadit.

Sipas raportimeve të para katër persona janë lë nduar.

Ky su lm vjen vetëm disa ditë pasi që Irani lansoi disa raketa balistike mbi dy baza amerikane në Irak, por që nuk u lën dua asnjë person. Su lmi ndodhi si ha kmarrje ndaj vr asjes së gjeneralit iranian, Qassim Soleimani.

Ndërsa në Iran të dielën janë organizuar protesta ndaj liderëve pas rrë zimit gabimisht të avionit turistik mbi Teheran. /Express

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP