Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka nisur tashmë hetimin për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla pas publikimit nga gazetari Artan Hoxha duke konsumuar lëndë na rkotike në ambiente publike.

Hetimi është nisur në kuadër të nenit 283 i Kodit Penal për “Prodhim të shitje të lëndëve na rkotike”.

Advertisements

Mësohet se nëse gjendet fajtor, Alla mund të dën ohet nga 5 deri në 10 vite bu rg.

Videoja ku po pinte ko kainë, vjen reagimi i parë nga SPAK për kryebashkiakun e Bulqizës

Mësohet se SPAK do të hetojë se ku e ka gjetur Alla kok ainën, si edhe do të merren në pyetje pronarët e lokalit dhe personat që gjendeshin aty në ato momente. SPAK do të pyesë gjithashtu edhe bashkëpunëtorët e afërt që dyshohet se mund të kenë dijeni se Alla përdorte lëndë nar kotike.

Advertisements

Gazetari Hoxha theksoi se është kërc ënuar me jetë për të mos publikuar videon, ndërsa i bëri thirrje policisë që të tregojë kujdes ndaj disa elementëve kri minalë në Bulqizë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP