Ndarja nga jeta e aktorit të madh shqiptar, Xhevdet Ferri ishte një humbje e madhe jo vetëm për familjen e tij por edhe për kinematografinë shqiptare.

Artisti ndërroi jetë në moshën 59-vjeçare, pasi humbi bet ejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për emisionin “Shqipëria LIVE”, Raimonda Bulku, e cila e ka konsideruar “Xhodën” si një nga ata miq të mirë e të matur të saj, ka treguar se cili mund të kishte qenë pengu i tij:

Aktorja është shprehur: “Vetëm disa muaj përjetoi momentet më të lumtura të të qenit gjysh. Them se ky do të ishte meraku i tij, ta kishte parë më shumë mbesën e vogël”.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP