Tifozët e Fenerbahçe kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0.

Në fund të takimit ata kanë filluar duke hedhur mijëra kapele dhe shalle në fushë në nder të vi ktimave dhe të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që ka tr onditur perëndimit e vendit gjatë 24 janarit.

Ato kapele e shalle do të dhurohen dhe paratë do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti vd ekjeprurës që i mori jetën 29 personave dhe la mijëra të lë nduar.
Në këtë ndeshje, të cilën Fenerbahçe e fitoi 2-0, shënoi gol edhe su lmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP