Detaje te tjera nga v rasja e shqiptarit identifikuar si Gentian Kasa, ekz ekutuar dje në kryeqytetin e Italisë, Romë, ndërsa mediat vendase shkruajnë se ngjarja ka dyshime të tjera për larje hesapesh.

“Ilmessaggero” shkruan se trupi i 45-vjeçarit u gjet në tokë ngjitur me një “Toyota Grey” të parkuar.

Nga të shtënat me ar më, pl umbat shpuan edhe dy makina të parkuara. Shqiptari kishte precedentë penalë dhe kishte disa vite në bu rg. Teksa mbrëmjen e shkuar duhej të rikthehej në q eli, vr asësi ishte duke e pritur atë afër shtëpisë ku banon edhe familja e tij.

“Hetuesit e Policisë po përpiqen të rindërtojnë orët e fundit të v iktimës, lëvizjet e tij dhe kontaktet e fundit që kishte. Menjëherë pas vr asjes, në vendin e ngjarjes mbërriti vëllai i vi ktimës, një 20- vjeçar i dëshpëruar, duke bërti tur dhe duke qarë”, shkruan “Ilmessaggero”.

Hetuesit mendojnë se ngjarja ka ndodhur për larje hesapesh midis klaneve k iminale, vazhdon me tej media italiane.

“Për të kuptuar ekze kutimin e ftohtë, duhet të mbahet mend se zonat e Tufello dhe San Basilio janë epiqendra e tra fikimit të paligjshëm për një kohë të gjatë. Hetimet kanë zbuluar kr imin e nëndheshëm, i drejtuar nga kri minelë të fuqishëm shqiptarë. Atje jetojnë “kokat” e tra fikut, organizatorët dhe dhjetëra shpërndarës rruge, të gatshëm për të shitur doza koka ine, hash ashi dhe ma rijuane”, shkruhet në shkrim.

Sipas hetimeve te mevonshme, shqiptari e kishte kutpuar se ishte ne prite dhe tentoi te kalonte rrugen, por pa fat, kater p lumba ne trup dhe nje ne koke e lane te vd ekur pettoke.

E kaluara kr iminale e tij, eshte pjese e hetimeve. Përkundër precedentëve të tij, Gentian Kasa dëshironte ta vuante dën imin e tij dhe të linte pas të kaluarën:

“Burri im dëshironte të bënte një jetë të re. Ai ishte punëtor, ai kishte një precedent por ai donte të niste nga e para”, jane fjalët e përlotura të gruas për hetuesit teksa u mor ne pyetje.

Ajo ka thene se e ka gjetur burrin te gja kosur, nderkohe qe kishte dale ta kerkonte, pasi ishte shqetesuar pse ai nuk e kishte telefonuar, si bente cdo here sapo mberrinte ne bu rg.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP