28-vjeçari Vilson Tafçiu (Ndokaj) u ek zekutua mbrëmjen e sotme pranë lokalit të njohur “Artisti” në zonën e Astirit në Tiranë.

Persona të paidentifikuar e thirrën 28-vjeçarin nga lokali dhe që lluan disa herë me pl umba mbi të duke marrë jetën. Autori është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes me një makinë tip “Golf 6”, i ndihmuar nga një person tjetër, por ka lënë pas ar mën e kr imit.

Dyshohet se vik tima kishte njohje me autorin.

Mësohet se vik tima ka qenë i përfshirë në tr afikimin e rreth 200 kilogram ka nabis disa kohë më parë, por policia po heton edhe për faktin se ai ishte d ëbuar nga shteti francez.

Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli, ndërsa në vendngjarje ndodhen edhe zyrtarë të lartë të uniformave blu.

Informacion paraprak nga Policia:

Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është pla gosur me ar më zjarri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vde kjen.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë rrethimin e zonës në një perimetër të gjerë.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP