Nderkohe qe Turqia po perballet me pasojat e termetit tra gjik qe la deri tani 22 vik tima e mijera te pla gosur, syte e te gjitheve jane ne operacionin e shpetimit nen rrenoja.

Ambasada jone ne Turqi ka bere me dije se per fat deri tani nuk ka asnje informacion që tërmeti të ketë prekur shtetas shqiptarë.

“Deri tani nuk kemi informacion për shqiptarë të lënduar. Mbajmë kontakt me Ministrinë e Punëve të Jashtme për çdo informacion të ri”, shprehet ambasada, per “News 24”.

Nderkohe ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se si pasojë e tërmetit kanë humbur jetën 22 persona, prej të cilëve 18 në Elazığ dhe 4 në rajonin Doğanyol në Malatya.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP