Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një debat të nxehtë me gazetarin Ylli Rakipi, teksa fliste për marrëdhëniet e tensionuara me qeverinë.

Në emisionin e gazetarit Çim Peka, kreu i shtetit ka humbur qetësinë për një moment dhe ka ngritur zërin duke thënë “Presidenca nuk është Bashkia e Kavajës, nuk merret me kaçavida”.

Gazetari Ylli Rakipi ka ndërhyrë duke i thënë të mos presë që ai t’i thotë “të rrosh sa malet”, por Meta e ka quajtur si përgjegjës për nxitjen që i ka bërë opozitës të djegë mandatet.

Pjesë nga debati:

Meta: Presidenca nuk është as Bashkia e Kavajës dhe as Bashkia e Devollit që merret me kaçavida. Kaq po të them. Ai spot tregon se si regjimi tenton të kapë edhe shpresën e fundit…Normalisht nuk do të kisha ardhur në një studio të tillë…

Rakipi: Po pse ça do të të themi rrofsh sa malet

Meta: Ti zbulove se dhe ti je pjesë e përgjegjësisë, se dhe ti e ke nxitur opozitën të djegë mandate

Rakipi: Po pse mo paske dashur të jetosh si kryetar i regjimit

Meta: Jo unë ia kam thënë që në fillim, nuk do ta pranosh, mos e prano

Meta: Ata përpiqen të tallen me popullin shqiptar, unë nuk dëshiroj t’i kthej gjërat personale. Për Ilir Metën president i republikës sot Shqipëria është e para, populli është i dyti dhe Kushtetuta e treta.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP