Gjashtë persona janë vr.arë në një su.lm me ar.më zj.arri në një spital në Ostrava, në Çeki.
Policia është vënë në ndjekje të autorit të dyshuar dhe ka vendosur perimetrin e sigurisë në disa zona të tjera pervec vendit ku ka ndodhur ngjarja.

Të sht.ënat ndodhën mëngjesin e të martës, herët, në Spitalin Universitar Ostrava në pjesën verilindore të vendit.
Policia çeke fillimisht tha se katër persona u v.ranë dhe dy të tjerë u pl.agosën rë.ndë.

Dy të pl.agosurit nuk ia dolën dot dhe ndë.rruan jetë, konfirmoi Kryeministri Andrej Babis.

Të shtënat thuhet se kanë ndodhur në repartin e tra.umës së spitalit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP