Kryeministri Rama vazhdon qe prej dates 26 nentor kur ra termeti shk aterrues ne Shqiperi, qe te jete ne terren ne zonat e prekura nga fuqia me e madhe go ditese e tij.

Pasditen e sotme kryeministri shkoi dhe foli me qytetaret ne zonen e Kenetes ne Durres, ku i siguroi ata se pas vleresimit nga ekspertet do te nise puna per rindertim.

Por, nga qytetaret u shpreh problemi qe ka te beje me sigurine nga v jedhjet.

Ishte nje tjeter qytetar qe u shpreh se ne pallatet boshatisura nga banoret ka police.

Nga ana tjeter, kreu i Policise se Shtetit, Ardi Veliu i tha kryeministrit se ne terren ndodhen jo vetem forcat e policise, por edhe ato te F NSH, dhe se situata eshte nen kontroll e nuk ka vend per pa nik.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP