Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore.

Teperatura minimale në vendet malore do të jetë 0 gradë.

Parashikimi i motit sipas IGJEUM

TEMPERATURAT

(E enjte, dt. 12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C
në vendet e ulëta: 6 / 13 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

(E enjte, dt. 12) era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP