Trajneri i Kombëtares Edy Reja është tashmë një prej kandidatrëve, që do të përfaqësojë Napolin deri në fund të këtij sezoni.

Kujtojmë këtu që në shtetin italian janë të sigurta që ndeshjet kundër Udinese dhe Genk në Champions League do të jenë në të njëjtën kohë edhe vendimtare për të ardhmen e trajnerit Carlo Ancelotti.

Advertisements

Bazuar në rezultatet që do të arrihen me zhillimin e ndeshjeve, gjithçka do të përmbyset, ose ai vazhdojë në krye të skuadrës ose do të shkarkohet.

Bazuar në kontratën e Ancelottit me Napolin fatura financiare mund të shkojë 500 mijë euro, vetëm nëse vendoset ndërprerja e bashkëpunimit para kohe.

Mundësia që Reja të kalojë me Napolin është më e madhe, pavarësisht se vazhdimi i bashkëpunimit me kombëtaren shqiptare akoma nuk është konfirmuar

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP