Agjentja mah nitëse e futbollit zbuloi disa detaje in time në lidhje me marrë dhënien e saj me Icardi gjatë një interviste për revistën italiane La Republca Delle Donne.

Ajo u pyet për mendimet e saj mbi pretendimet e Antonio Conte se futbollistët duhet të bëjnë sa më pak përpjekje të jetë e mundur gjatë se ksit.

Nara tha: Nuk di çfarë të them. Ai duhet të provojë të bëj se ks përpara një ndeshje por Mauro është shumë profesionist dhe nuk bën asgjë para një ndeshje. Vetëm pas dhe gjithmonë nëse ndeshja shkon mirë. Nëse nuk shkon mirë, ai as nuk dëshiron të më shikojë.

Duke folur për ndarjen e saj të diskutueshme, ajo tha: “Unë u largova nga Maxi Lopez dhe u ktheva në Argjentinë. Kjo ndodhi kur fillova të ndjeja diçka me Mauron. Unë kisha tre fëmijë dhe nuk ishte e lehtë të kthehesha në Argjentinë dhe të filloja. Të gjesh dikë si Mauro, i cili është i ri, ishte shumë e rëndësishme për mua. Nuk ishte vetëm një zgjedhje për mua, unë e zgjodha atë sepse ai tashmë i donte fëmijët e mi. Nuk kam gjetur asgjë, jam e qetë. Edhe Mauro i di fjalëkalimet e mia. Se ksi? Vlen 10 nga 10. Askush nuk ka dështuar në se ks me mua”.

Icardi ka shënuar 13 gola në 16 paraqitje për gjigandët francezë këtë sezo, përfshirë pesë në Ligën e Kampionëve.

Duke folur për transferimin e huazimit të Icardi në PSG, ajo tha: “Dalja e Mauros ishte një gjë e mirë për të gjithë. Ai shkoi në një klub më të mirë dhe më të rëndësishëm”.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP