Greqia nuk ndalet dhe na rrë mben një tjetër talent, këtë herë bëhet fjalë për ekipin U-15 të kombëtares helene.

Vendi fqinjë ka filluar një “fushatë” në grumbullimin e talenteve dhe kjo nuk është hera e parë që Greqia i bën për vete futbollistët me origjinë shqiptare. Në listën e publikuar ditën e sotme nga trajneri Markos Dimos, bie në sy se në repartin e mesfushës është thirrur 15-vjeçari Orgito Ruçi, që është pjesë e akademisë së Olimpiakosit.

I riu me origjinë nga Elbasani, ka firmosur verën e këtij viti me Olimpiakosin, dhe nga mediat greke cilësohet si e ardhmja e akademisë.Ora News

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP