Gasharsskaret, është një ishull i vogël në arkipelagun suedez të Soderhamn dhe pritet të shitet për 1.5 milionë $.

Fotografitë e pabesueshme janë kapur nga ishulli i vogël me një vlerë të madhe prej 1,5 milionë $ me të njëjtin çmim të një shtëpie me tarracë në Londër.

Është një ishull disa hektarë që është i mbuluar me pyje dhe bimësi.

Shtëpia ka një vaskë të nxehtë, sauna, dhoma gjumi dhe kuzhinë moderne.

Shtëpia e veçantë e plazhit përmban dy dhoma gjumi. “Ky ishull është një pjesë parajse me intimitet të plotë,” tha një zëdhënës për agjentët e pasurive Sothebys Realty.

“Është vendosur mes bukurisë së jashtëzakonshme natyrore të arkipelagut të jashtëm, ka gjithçka që ju mund të dëshironi për një mënyrë jetese shpërblyese, relaksuese të arkipelagut, përfshirë një pamje të horizontit që ju lejon të shikoni të dy diellin dhe hënën të ngrihen nga deti”.