Gianluca Vacchi është një prej milionerëe më të njohur italianë. Ai njihet për jetën e shfrenuar, luksoze dhe të mbushur me femra.

Mirëpo, kohët e fundit Vacchi ka ngjallur zemërim në rrjetet sociale.

Edhe pse në moshë të thyer, sefundmi ai ka nisur karrierën në muzikë duke publikuar këngën “Mueve”, të cilën e promovoi duke prekur të pasmet e modeleve në bordin e jahtit të tij.

Komentuesit shprehen zemërimin e tyre, duke e quajtur videon një shfaqje të “trimërisë seksiste”, “poshtërim ndaj grave” dhe “një moment të trishtuar”.

Milioneri 52-vjeçar vendosi ti përgjigjej një komentuesi duke i thënë:

Unë i respektoj shumë femrat; mësoni të bëni shaka nëse doni të respektoni jetën.”

Modelet në videon e Vacchi sigurisht që dukeshin të lumtura dhe dinin të gjitha lëvizjet.