Dormund arriti të fitonte me shumë lehtësi ndaj Uerdingen në kupën e Gjermanisë. Dy golat e këtij takimi u realizuan nga Reus dhe Alcacer duke ia dhuruar fitoren 2-0 Dortmundit.

Goli i Alcacer ishte një ‘perlë’, me anë të një goditje dënimi, ashtu siç vazhdimisht Lionel Messi shënon me Barcelonën.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP